Ти пам'ятаєш як все починалось...


На одній із центральних вулиць міста Вільнянська серед розмаїття зелених насаджень затишно розташувався дошкільний навчальний заклад № 6 «Дзвіночок».

/Files/images/storya/IMG_0027.jpgВажко собі уявити, що більше 30 років тому тут було поле… А в 1981 році розпочалося будівництво нового, на то час шостого дитячого закладу, під керівництвом директора заводу імені Т.Г. Шевченка – Сироти Миколи Івановича. І в цьому ж році, 31 грудня, дитячий садочок був прийнятий комісією до експлуатації.

Піднімати садочок довірили молодому педагогу Кір’яновій Лілії Олексіївні, котра згодом стала досвідченою завідуючою і очолює його до цього часу.

Нелегко було починати. Одночасно треба було займатися комплекцією нового приміщення, завезенням обладнання, благоустроєм території, придбання інвентарю, іграшок, посуду тощо.

Більшість вихователів працювало і здобувало освіту одночасно.

Колективу доводилось не тільки виховувати дітей, а й займатися благоустроєм території: насаджувались перші дерева, кущі, квіти. І тепер вони буяють різномаїттям – черемха, горобина, тополі, клени, ялинки, липи, платан, айланти, дуби, софори, каштани, берези. Понад алеями зростають кущі бузку, спіреї, самшиту, калини, смородини. Поступово закладався і фруктовий сад: горіхи, вишні, абрикоси.

Дитячий ясла/садок був розрахований на 340 місць, на 14 груп і на той час був російськомовним. Для малюків гостинно відкрив свої двері 6 квітня 1982 року.

Наповнюваність груп значно перевищувала норми. Навіть важко уявити, як заняття з фізкультури і музичні заняття проводились в одній залі. І лише тільки через кілька років, у 1990, був створений і обладнаний фізкультурний зал./Files/images/storya/2.2.jpg/Files/images/storya/2.1.jpg

У цьому ж році з метою ознайомлення малят з історією рідного міста був створений міні-музей заводу ім. Т.Г. Шевченка, в якому була розміщена продукція заводу: столові прибори, алюмінієвий посуд, вогнегасники, розпилювачі тощо. /Files/images/storya/4.jpg

У зв’язку із реорганізацією та передачею закладу до комунальної власності Вільнянської міської ради музей у 2007 році був переобладнаний на куточок рідного краю – «Мій Вільнянськ – маленька батьківщина». В ньому розміщені герб та прапор нашого міста, фотографії визначних місць, вірші та пісні про Вільнянськ.

На жаль в 90-х роках кількість дітей, які відвідують дитячі садки, значно зменшилась, що призвело до скорочення груп. Проте це дало можливість у 1993 році відкрити студію образотворчого мистецтва, керівниками якої стали творчі та досвідчені педагоги Ревенко Г.М. та Рябчук О.О. Тут діти вчаться експериментувати із засобами зображувальної діяльності, знайомляться з різними видами живопису.

Найулюбленішими видами діяльності є використання нетрадиційних технік малювання, малювання колективного панно на дошці./Files/images/storya/5.4.jpg/Files/images/storya/5.3.jpg

Кращі дитячі роботи «оселяються» у кімнатах Палацу творчості./Files/images/storya/6.jpg/Files/images/storya/5.2.jpg

У 1996 році в дитячому садку відкривається міні-музей українського народознавства «Світлиця»./Files/images/storya/7.2.jpg

Щоб діти стали народом, творцями своєї долі, необхідно, аби вони міцно засвоїли духовність, культуру рідного народу, глибоко перейнялися його національним духом.

Матеріали для кімнати збиралися по місту, району, області, регіонах. Оформлена «Світлиця» в стилі старої української хати. Бабусину скриню наповнили стародавнім одягом, хатнього затишку додали подушки, домоткані доріжки, вишивки, ікони, колисочка, посуд, іграшки, піч, прялка тощо.

/Files/images/storya/IMG_1373.jpgЗ кожним роком «Світлиця» наповнюється новими експонатами, які додають батьки, бабусі, місцеві майстрині, всі, хто не байдужий до історії рідного краю.

Весь рік у кімнаті народознавства проводяться заняття: діти вчать народні пісні, прикмети, колисанки, забавлянки. Вихованці знають, як розрізняти і збирати лікарські трави, як готувати фіточаї.

/Files/images/storya/8.1.jpgУ 2000 році у «Світлиці» з’явилося продовження – кімната Запорізького Козацтва з легендарною Хортицею (щоправда на стіні). Діти охоче грають у козацькі ігри, вчать козацькі абетки, думи, пісні, перекази. Регулярно відбуваються зустрічі з козаком В.Сабадашем та його козачатами. Така робота виховує у дитини почуття національної гідності, викликає інтерес до національної культури, прищеплює любов до народних звичаїв, традицій.

У цьому ж 1996 році облаштовується куточок Т.Г. Шевченка./Files/images/storya/9.2.jpg

Силами колективу були виготовлені макети дитячих книжок з вишитими сторінками, вишитий портрет поета та уривки з його творів «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий…». А в 2009 році куточок переоформлений у сучасному стилі./Files/images/storya/10.jpg

У 1997 році з метою забезпечення виконання вимог «Базового компонента» створена кімната Космосу. В ній зібрано багато наглядно-дидактичного матеріалу, який допомагає розширити та поглибити знання дітей про космічний простір, зірки, планети, їх супутники, космічні кораблі та працю космонавтів. Кімната має іменне фото, альбом та книжки про космос, які особисто надіслано космонавтом В. Горбатко.

А рік потому, в 1998, заснована кімната природи та екології. В ній створені відповідні умови для проведення експериментальної діяльності, в результаті якої діти дізнаються про таємниці землі, води, повітря, їх властивості, стан, вчаться доглядати за квітами, пташками, що живуть і народжуються в дитячому садку; вчаться розуміти вплив природи на самопочуття і діяльність людини, а найголовніше – берегти природу./Files/images/storya/11.2.jpg/Files/images/storya/11.1.jpg

Для ознайомлення батьків з організацією навчально-виховної роботи в дошкільному закладі та з метою популяризації освітніх послуг виготовлений стенд «Наш Дзвіночок» (2006 рік) та «Дзвінкоголосий дивограй»/Files/images/storya/12.jpg у вигляді незвичайного дерева, яке символічно поділене на чотири пори року.

У зв’язку із зростанням мовленнєвих вад у дітей у 2006 році в дитячому садку була відкрита перша в районі логопедична група «Незабудка». Метою корекційного навчання якої є подолання порушень усного мовлення та профілактика порушень письма та читання. В групі створені найсприятливіші умови для навчання та відпочинку дітей, а єдиний напрямок роботи логопеда та вихователів дає високу результативність.

Як говорять, "ми самі творці своєї історії", і колектив нашого дошкільного закладу не зупиняється на досягненному та впевненими кроками прямує у майбутнє...

/Files/images/53005521_01.gif

Кiлькiсть переглядiв: 420

Коментарi

  • Paydayloan

    2018-03-22 07:19:54

    installment loans online installment loans installment loans online [url=http://installmentloans.bid]installment loans online[/url]...

  • Online Loans

    2018-03-10 11:48:33

    installment loans guaranteed installment loans installment loans guaranteed [url=http://installmentloans.bid]installment loans no credit check[/url]...